حرامزاده و یک سوال ساده ساده ساده از سبزها

اگر جملاتی که شیخ "یوسف صانعی" در سخنرانی منتشر شده اش گفته ، نه او ، که کسانی چون "محمد تقی مصباح یزدی" یا "احمد جنتی" یا نه ، یک پیشنماز ساده معمولی که تصادفا در انتخابات به "محمود احمدی نژاد" رای داده بوده ، در یک جلسه خیلی خیلی خصوصی به نزدیکترین کسانش و درباره یک شخص خیلی خیلی معمولی و گمنام  گفته بود و باز هم تصادفا فایل صوتی یا احتمالا تصویری آن منتشر شده بود (ببینید صورت مسئله را خیلی خیلی ساده و کوچک کرده ام )، رسانه های وابسته به اصلاح طلبان و سبزها چه در داخل و چه در خارج چه می کردند ، چه تظاهراتی در شهرها راه می انداختند و چه تجمعات و تحصنهایی در مقابل قوه قضاییه می کردند و چه نامه های سرگشاده ای خطاب به رئیس جدید قوه قضاییه می نوشتند ،شیخ مهدی کروبی چند تا نامه به اکبر هاشمی رفسنجانی می نوشت ، نمایندگان اقلیت مجلس چه مصاحبه هایی با بی بی سی فارسی و صدای آمریکا نمی کردند ، روز آنلاین و پیک نت چه ها نمی کردند ، نیک آهنگ چه کاریکاتورهایی نمی کشید و ...؟

  

حتی اگر فرصت و حال بیشتری برای فکر کردن و تامل داشتید ، پیشنهاد وقتگیرتری می کنم و آن اینکه :  توضیحات دفتر آقای صانعی را مبنی بر اینکه این لفظ "حرامزاده" مربوط به احمدی نژاد نیست و به ماجرایی بر می گردد که در اواسط سخنرانی به آن اشاره شده است بخوانید. خوب ، حالا بروید سخنرانی را کامل گوش کنید و ببینید این حرف چقدر درست است و بعد - نه برای جواب دادن فقط برای فکر کردن و تامل - ببینید : کسانی که فریادهای دروغگو - دروغگویشان گوش فلک را کر کرده بود ، دروغگویند یا مخاطبانشان ؟ یادتان بیاید سخنرانی احمدی نژاد را که چند نفری که ماشینها را آتش می زدند و بانکها را تخریب می کردند و ... را "خس و خاشاک" نامید و از فردا رهبران رسانه ای و جنگ روانی سبزها گفتندو نوشتندو القا کردند که احمدی نژاد تمام 13 میلیونی که به رقیبش رای داده اند را خس و خاشاک نامیده است  که کار به پخش دهها باره عین سخنرانی رئیس جمهور در صدا و سیما کشید تا مردم ببینند و بشنوند که دروغگو کیست !

من باز هم بالاتر را می گیرم و می گویم : منظور شیخ یوسف صانعی از " حرامزاده" نه احمدی نژاد بلکه کس دیگری است که در اواسط سخنرانیش داستانش را تعریف کرده ، سوال این است که آیا یک مرجع تقلید ، نه حتی یک روحانی ، نه حتی یک مومن و مسلمان ، نه نه حتی یک انسان از لحاظ اخلاقی مجاز است حتی به دشمن خونیش بدون آنکه سند و مدرکی داشته باشد ، لفظ "حرامزاده" را اطلاق کند ؟ واقعا تصور این موضوع را برای یک روحانی و کسی که سالها بود لقب "مرجع تقلید" را یدک می کشید ممکن و قابل تصور می دانید ؟

هم فایل صوتی و هم تصویری ِجملات "فقیه عالیقدر مرجع عظیم الشان جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی شیخ یوسف صانعی" براحتی در اینترنت قابل دسترسی است . اما برای کسانی که عین جمله مربوط را نمی دانند می نویسم و از خداوند متعال و شخص آقای دکتر احمدی نژاد و همه مخاطبان وبلاگم آن هم در آستانه ماه مبارک رمضان پوزش می خواهم :

در مجلس در مقابل قرآن به خدا سوگند می خورند این هم کفّاره داره هم حنثش معصیت کبیرس. اون وقت چطور روز از نو روزی از نو؟ این از حرومزادگیشه دروغ می گه! والا امام زمان رو می بینه ." 

( بخش دوم این نقل قول را از آنجا که در متن کامل رجانیوز و فایل صوتی نبود ، حذف کردم . سخنان دوستان در این باره درست بود . با این حال ، قباحت بخش اول این حرف هنوز باقی است . حتی اگر اشاره سخنران به کس دیگری باشد و تمثیلی آورده باشد از آنجا که تمثیل برای همسان سازی است باز هم ضمیر مَثَل به رئیس جمهور بر می گردد و با هیچ توجیهی هم درست نمی شود.).

پ.ن١  : این نوشته من ، بیشتر از آنکه برای شنیدن جواب باشد ، برای کمی تامل و تفکر است و بس .

پ . ن ٢ : کسانی که می خواهند فحش بدهند و کامنتهای خود را به اسم و با زبان بچه مسلمانها و حزب اللهیها می نویسند یک مقدار ابتکار به خرج بدهند و از یک کامپیوتر و با یک آی پی واحد ، هم فحش ندهند و هم جواب بدهند !! این طوری خیلی تابلوست . حداقل فحش را از یک کامپیوتر بدهند و جوابش را شب از منزل با یک کامپیوتر دیگر . لازم است آی پی ها را با ذکر اسامی کسانی که کامنت گذاشته اند ذکر کنم ؟! ).

 

متن کامل سخنرانی شیخ یوسف صانعی را در اینجا بخوانید. 

در همین رابطه بخوانید:

١- سه خبر عجیب

٢- نگاهی به توضیحات دفتر صانعی درباره توهین به احمدی نژاد

٣- جهان نیوز : فیلم اهانت آیت الله صانعی به رئیس جمهور  

۴- یک دلیل ساده برای نقض مرجعیت صانعی

۵- شیخ یوسف صانعی ؛ امام جماعت مسجد ضرار  

۶- نامه ای از یک طلبه کوچک به شیخ برجسته !

٧-خس و خاشاک بدتر است یا حرامزاده ؟

٨- تهمت حرامزادگی و طرد ابدی

٩-وقتی شیخ یوسف صانعی "ادب مرد به ز دولت اوست" را تفسیر می کند ! 

 

/ 121 نظر / 204 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یک نفر

من اتفاقی بصورت رهگذر لینجا هستم دارم میبینم خیلی دلت خوشه داداش که نشستی اینجا از مناقب احمدی نژاد میگی و از بدی مخالفانش زندگی تو داری صرف چی میکنی تو روز قیامت می خوای بگی احمدی نژادی هستی ؟ وای بر تو . وای بر من که وضعم از تو خراب تره. اگه واقعا این حرفایی که میزنی اعتقادته باید یه توصیه برادرانه بهت بکنم که این قدر دنبال سیاسی بازی های این قدرت طلب ها نباش بجای اون برو ببین امام زمان چقدر تنهاست احمدی نژاد مصداق اون عبارت ((ائمه الذین یدعون الی نار)) شده واست . نشستی پشت کامپیوتر و منتظری یه شبهه بر علیه احمدی نژاد بیاد و تو جوابش بدی[اوه] البته همه اینها رو نوشتم واسه اینکه شاید این حرف ها رو برای نون در آوردن ننوشته باشی امید وارم گرفته باشی چی میخوام بگم خداون هممون رو عاقبت به خیر کنه

من خودم این حکایت رو خیلی وقت پیش شنیده بودم و کاملا معلومه که والا امام زمان رو میبینه به احمدی نژاد ربطی نداره و به حکایت برمیگرده که ایشون احتمالا در سخنرانیهای قبلی تعریف کرده اند

طهورا

سلام به ما هم سر بزنید خوشحال میشیم.

علی

سلام این مطلب شما در من خیلی تاثیر گذاشت یقین دارم آن را با قصد قربت نوشته اید اما بدانید عده ای نمی خواهند بفهمند .... کسی که خواب است را می توان بیدار کرد اما کسی که خود را به خواب می زند نمی توان بیدار کرد...

بنده خدا

این مطلبت رو هم خوندم. من با نظر شما موافق نیستم. مراجع در دروس خود خیلی مثالهای بدتر از این هم میزننند. من باب تفهیم بحث. من یک سوال دارم: در مملکتی اسلامی که یه عده میریزن تو خیابان و به اصطلاح اغتشاش میکنن و شعارهای ساختارشکنانه میدن و ... آیا با گلوله واقعی باید با اونها برخورد کرد؟ خون بر زمین ریخت؟ خون های ریخته شده پیگیری نمیشه حال انتظار داری یه فحش؟ در کشورهای غربی و به قول دوستانتون مستکبر در درگیری های خیابانی از ابزارهای مختلف برای کنترل اوضاع استفاده میشه و دست آخر از گلوله پلاستیکی؟ ولی در ایران اسلامی بدون محاکمه در دادگاه طرف رو در روز روزشن و در ملا عام با گلوله واقعی میزنن. به گفته اون بزرگ به غرب رفتم اسلام دیدم مسلمان ندیدم. به شرق رفتم مسلمان دیدم اسلام ندیدم.

رضا

گور بابای هرچی آخونده. چه اصلاح طلب و چه اصول گرا.. همشون یک مشت مفت خور هستند

پیام

سلام . چرا پیام منو حذف کردید؟ من که جز نظرم چیز دیگه نگفتم. یعنی شما حتی از این حرفهای ما مردم عادی هم ترس دارید؟ خوشحالم که ترس از ما اینهمه زیاده. اون از دولت که تا خبری میشه کل ارتش و بسیج را از ترسش میریزه خیابون اینم از دوستان اینترنتی که از ترس نظرات شخصی را هم حذف میکنند. باز م میگم اگه آیت اله صانعی اینو گفته که دستش درد نکنه ولی اون منظورش یه چیز دیگه بود هرچند که من فکر کنم اصلا احمدی نژاد حتی حرامزاده هم نیست یه چیزی مثل اون گوسفنداست که خودشون ساختنش. چون اگه یه ذره خوی انسانی داشت حتما یه ذره مغز و شعور و ادب هم داشت. پس حتما ساخته دست بشر هستش که هیچی نداره

انسان

من فایل سخنرانی صانعی را گوش دادم و دیدم. ایشون نگفته احمدی نژاد حرومزاده است. ایشون یک حکایت تعریف می کنه که این جمله مربوط به اون حکایته نه احمدی نژاد. اگر به آخرت ایمان داری کار خودت را اصلاح کن و از صانعی حلالیت بطلب والا کارت در قیامت خراب است. خراب.

داود

اگر احمدی نژاد دروغ گو باشد بسیار بد تر نیست؟ هرچند کار آقای صانعی در شان یک مرجع نیست...

انقلابی

واقعا امام زمان رو میبینه؟![خنده][سوال] همه عالم و آدم پنهان و آشکار دارن فحاشی میکنن کسی صداش در نمیاد بعد یه سری میان یه فحشی که فرد مورد نظرش گفته رو هی بالا و پایین و احکامیش میکنه!!!